Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

MPZP Szczecin - sprawdź miejscowy plan miasta Szczecin

Posiadasz działkę lub planujesz zakup działki budowlanej w mieście Szczecin? Przed inwestycją sprawdź zapisy planu zagospodarowania przestrzennego MPZP Szczecin.

Zobacz więcej interesujących tematów. Przejdź na: Geoportal Szczecin.

MPZP Szczecin
Mapa MPZP miasta Szczecin

Co to jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego to podstawowy dokument regulujący przeznaczenie terenu, warunki jego zabudowy i zagospodarowania. Jeżeli planujesz budowę lub zakup działki obowiązkowo sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego miasta Szczecin. Dowiedz się Jak sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania w Szczecinie.

MPZP Szczecin

Zespół specjalistów portalu Na Mapie na bieżąco aktualizuje plany miejscowe w Geoportalu miasta Szczecin i uzupełnia bazę o nowe plany. Rejestr MPZP Szczecin prowadzimy i uzupełniamy skrupulatnie od wielu lat. Znajdziesz w nim obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego z obszaru Szczecina. Dane o aktualnych planach miejscowych pochodzą z bazy urzędu miasta Szczecin.

Sprawdź, ile planów miejscowych obowiązuje obecnie w mieście Szczecin i jakie plany zostały ostatnio uchwalone.

Sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego Szczecin obowiązujący na konkretnej działki w Portalu OnGeo.pl

Z Raportu o terenie dowiesz się, czy dla obszaru wybranej działki jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a jeśli tak to:

  • Jakie jest przeznaczenie działki w MPZP,
  • Otrzymasz link do właściwej uchwały MPZP miasta Szczecin z dodatkowymi informacjami,

W Raporcie znajdziesz również szereg istotnych informacji o działce i jej sąsiedztwie, m.in: uzbrojenie terenu w media, informacje z ewidencji gruntów, zagrożenia i uciążliwości oraz otoczenie i dostęp do usług. Zobacz przykładowy Raport o terenie .

Jak pobrać Raport o terenie?

Wejdź na stronę ongeo.pl

Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie.

Możesz też kliknąć bezpośrednio w link https://ongeo.pl/raporty .

Wyszukiwanie działki

Wybierz działkę, która Cię interesuje. Możesz to zrobić na jeden z trzech sposobów:

  • znaleźć ją po numerze ewidencyjnym,
  • wpisać adres działki,
  • zaznaczyć działkę na mapie.
Formularz wyboru tematów do analizy

Zdecyduj, które informacje znajdą się w Twoim raporcie.

Opłata za raport przelew on-line

Zatwierdź i opłać Raport o Terenie za pomocą przelewu on-line.

Płacisz tylko za te informacje, które Cię interesują!

Raport o terenie w wygodnym formacie

Pobierz raport, by poznać potencjał działki.

Wystarczy, że klikniesz w link przesłany na maila.

Zobacz jak wygląda przykładowy Raport o terenie.

Statystyki dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego Szczecina

Zestawienie statystyk miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Szczecina

0

311 planów zagospodarowania przestrzennego obowiązujące w mieście Szczecin, w tym zawierają się zmiany do planów, uchylenia mpzp Szczecin, wyroki sądów, rozstrzygnięcia nadzorcze i inne.

0 ha

17935 ha to powierzchnia zajmowana przez plany zagospodarowania przestrzennego Szczecina.

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego miasta Szczecin - statystyki
Powierzchnia uchwalonych MPZP w mieście Szczecin z podziałem na lata

Rejestr MPZP Szczecin

Poniżej przedstawiamy tabelę rejestr wybranych MPZP Szczecin. Jeżeli chcesz sprawdzić plan dla swojej działki, skorzystaj z usługi Raport o terenie w portalu OnGeo.pl .

Nazwa uchwały MPZPNr uchwałyData uchwalenia
Uchwała Nr XLVII/1302/23 Rady Miasta Szczecin z dnia 7 marca 2023 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Dąbie - lotnisko 4” w SzczecinieXLVII/1302/237-3-2023
Uchwała Nr XLVII/1301/23 Rady Miasta Szczecin z dnia 7 marca 2023 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Międzyodrze Wyspa Grodzka – Łasztownia 3” w SzczecinieXLVII/1301/237-3-2023
Uchwała Nr XLVI/1262/23 Rady Miasta Szczecin z dnia 24 stycznia 2023 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Centrum - Podhalańska” w SzczecinieXLVI/1262/2324-1-2023
Uchwała Nr XLVI/1263/23 Rady Miasta Szczecin z dnia 24 stycznia 2023 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Golęcino – Gocław – Strzałowska” w SzczecinieXLVI/1263/2324-1-2023
Uchwała Nr XLIV/1225/22 Rady Miasta Szczecin z dnia 22 listopada 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Dąbie – Trasa Nowoprzestrzenna 2” w SzczecinieXLIV/1225/2222-11-2022
Uchwała Nr XLIII/1211/22 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 października 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Gumieńce – Św. Kingi” w SzczecinieXLIII/1211/2218-10-2022

Kto odpowiada za uchwalanie miejscowych planów w Szczecinie?

Za prowadzenie rejestru MPZP Szczecin odpowiada prezydent miasta Szczecin. Do jego obowiązków należy m.in. uchwalanie nowych planów i wprowadzanie zmian do istniejących planów. W przypadkach gdy dla danej działki plan zagospodarowania przestrzennego Szczecin nie obowiązuje, to urząd miasta Szczecin wydaje decyzję o warunkach zabudowy. Dokładna procedura związana z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy w Szczecinie została opisana w artykule: Decyzja o warunkach zabudowy procedura formalna .

Analizuj zmiany zagospodarowania terenu w mieście Szczecin z lotu ptaka dzięki archiwalnym zdjęciom lotniczym!

Chciałbyś zobaczyć, jak zmieniało się zagospodarowanie terenu dla dowolnej działki w mieście Szczecin na przestrzeni lat? Nasza usługa archiwalnego raportu lotniczego pomoże Ci lepiej zrozumieć rozwój terenów objętych planami zagospodarowania Szczecina. Dzięki unikalnym archiwalnym zdjęciom lotniczym z różnych okresów będziesz mógł śledzić zmiany urbanistyczne, inwestycje publiczne i rozwój dzielnic. Wykorzystaj tę cenną wiedzę i skorzystaj z naszego raportu lotniczego, aby zgłębić historię miejscowych planów i zrozumieć ich wpływ na tereny miasta Szczecin!

Dowiedz się więcej o usłudze: Raport archiwalnych zdjęć lotniczych!

Pobierz wniosek lub zaświadczenie dotyczące MPZP Szczecin